ما کی هستیم.

دنیای کلاه

داستان ما

این ، کسب و کار خانوادگی ماست!

Hat World ، برند تخصصی کلاه و سایر اکسسوری های “ گروه تولیدی تجاری دنیای کلاه ” است ، که از سال 1397 و در آستانه ورود به ششمین دهه فعالیت خود توسط ” محمودرضا واضحان “ ، نسل سوم از مدیران خانواده دنیای کلاه ، در راستای اهداف و ارزش های خود رهبری میشود.

در طی سال های اخیر با هدف ارتقا سطح کیفی محصولات و خدمات ارائه شده و همچنین افزایش بهره وری و توان تولیدی مجموعه ، اقدامات زیادی انجام شده که به اختصار به چند مورد اشاره میکنیم :


۱- تکمیل کادر تیم های طراحی و برنامه ریزی

۲- تکمیل کادر تولید و ادغام افقی کارگاه های وابسته

۳- تکمیل و اتوماسیون خطوط تولید با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته ، همگام با تکنولوژی روز دنیا

۴- تولید انحصاری پارچه های کتان ®️EMEREX در کارخانجات مطرح داخلی

۵- تامین انحصاری و مستقیم پارچه های واترپروف ضد حساسیت از شرکت TORAY ژاپن

۶- راه اندازی خطوط تولید کلاه های ورزشی ، کلاه های بیس بال ، کلاه های کادت ، کلاه های فلت و فلت بریم

۷-  راه اندازی فروشگاه آنلاین ، با هدف برقراری ارتباط مستقیم و پایدار با کاربران

۸- راه اندازی دپارتمان های خدمات پس از فروش و R&D

۹- عقد قرار داد های تامین و تولید کالا برای شرکت ها و برندهای مطرح داخلی

۱۰- اخذ نمایندگی انحصاری فروش از شرکت ها و برندهای مطرح دنیا

hatworld--about-us-4

جوان سازی مجموعه نیز از دیگر اقدامات ویژه نسل سوم است . ما با اعتقاد به توانایی بالای جوانان در زمینه طراحی ، تولید ، تبلیغات ، توسعه و … ، همواره به پرورش و استفاده از این ظرفیت رو به رشد پرداخته ایم و از این رو به خود می بالیم .

امروز Hat World با ارائه چند هزار محصول متنوع ، از پیشروان این صنعت در ایران به شمار می آید و جوان تر و پرانرژی تر از همیشه مسیر بی پایان کیفیت را با سرعت بیشتری می پیماید .

تاریخچه دنیای کلاه

حسن واضحان در سال ۱۳۱۰ در شهر عشق آباد (پایتخت امروزی کشور ترکمنستان) متولد شد . او در دوران کودکی همراه با خانواده خود به تهران مهاجرت کرد و با توجه به مشکلات اقتصادی خانواده ، در سن ۱۰ سالگی در یک دکان کلاهدوزی مشغول به کار شد . او پس از سالها تلاش و کسب تجارب فراوان ، در سن ۱۷ سالگی اولین دکان کلاهدوزی خود را در خیابان سی متری (محدوده جنوبی خیابان کارگر) احداث نمود .

حسن واضحان با استعداد و توانایی بالای خود در امر تجارت ، کسب و کار خود را به سرعت گسترش داد و پس از راه اندازی چند کارگاه تولیدی ، موفق شد تا اولین فروشگاه خود را در سال ۱۳۴۰  تحت عنوان “ چهارفصل “ در بازار بزرگ تهران تاسیس کند ، که به نوعی نقطه آغاز این کسب و کار خانوادگی بود . این مجموعه بعدها در سال ۱۳۷۵ توسط نادر واضحان (نسل دوم مدیریت مجموعه ) به “ دنیای کلاه ” تغییر نام یافت و نام تجاری خود را در سال ۱۳۹۳ با شماره ۲۳۰۸۳۸ به ثبت رسانید .

مجموعه دنیای کلاه از همان ابتدا و در راستای هدف والای خود ، یعنی ارائه خدمات و محصولات با کیفیت ، در کنار تولید شروع به تامین کالاهای مرغوب از برندهای تراز اول صنعت کلاه ، در سراسر جهان نمود . واردات انحصاری کلاه های شاپوی نمدی و توری از یوگسلاوی ، کلاه های فدورا نمدی از “ترونلی” و “بورسالینو” ایتالیا ، کلاه های شاپو تابستانی از “هویزر” آلمان ، کلاه های کپی با نمد خرگوش از “پیکادلی” انگلستان ، کلاه های پاناما از “کوبه سانادا” ژاپن و … ، بخشی از فعالیت های تجاری این مجموعه در دو دهه اول فعالیتش به حساب می آید . نادر واضحان نیز در سنین جوانی با ایده هایی نو و خلاقانه در عرصه تولید و تجارت به این مجموعه پیوست و پس از کسب تجربه طی چند سال ، به قلب تپنده آن تبدیل شد و جان دوباره ای به کسب و کار پدر بخشید .

او طی سال ها تلاش بی وقفه در زمینه تولید انواع کلاه ( شاپو ، فدورا ، کپی ، نقابدار ، بافت و … ) نه تنها سطح کیفی محصولات تولید شده مجموعه ، بلکه بی شک مرزهای کیفیت تولید کلاه را در کل کشور ارتقا داد . او همچنین از سال ۱۳۷۰ مجدداً روند تامین کالاهای مرغوب خارجی را با ایجاد روابط تجاری با کشور های چین ، کره جنوبی ، ویتنام و ترکیه از سر گرفت .

خانواده بزرگ دنیای کلاه در طی این سال ها با هدف دستیابی به رضایت مصرف کنندگان از نظر کیفیت ، تنوع ، قیمت ، دسترسی به محصولات و ایجاد اشتغال به فعالیت خود ادامه داده و با این باور که هموطنانمان شایسته دریافت عالی ترین سطح خدمات و با کیفیت ترین نوع محصولات هستند ، خود را متعهد می دانسته تا علاوه بر حفظ برتری در بازار ، چه در زمینه تولید و تامین و چه در زمینه پخش و خدمات پس از فروش ، تمام توان خود را بکار گیرد تا همواره در شان اولین انتخاب همراهانش باشد و از مهمترین دستاورد خود ، یعنی اعتماد و رضایت شما ، که با تلاش شبانه روزی صدها نفر در طی بیش از ۶۰ سال فعالیت خود بدست آورده حفاظت کند .

فروشنده یا تامین کننده ی کلاه هستید ؟

ما همیشه سعی کرده ایم که با کیفیت ترین محصولات را برای بازار ایران فراهم کنیم تا فروشنده های با اطمینان بتوانند محصولات مورد نیاز خود را از ما تامیین کنند

و دقدقه ی تامین اقلام و محصولات مورد نیاز کسب و کار خود را نداشته باشند.